Masáže

Při masáži dochází především k uvolnění svalstva celého těla, odstranění různých spasmů, rozpohybování lymfy, aktivaci meridiánových (energetických) drah v těle a cílem masáže je prospět jak fyzicky, tedy tělu, tak i po psychické stránce, kdy bude výsledkem celkový pocit spokojenosti a naprostá relaxace.

K masážím používám přírodní certifikované přípravky českých firem Saloos, Nobilis Tilia a velmi účinné švýcarské bylinné produkty, které v případě zájmu ráda představím a při některé z vašich návštěv můžete též zakoupit.

Vybrat si můžete z následujících druhů masáží: Klasická masáž, Holistická aromamasáž, Masáž lávovými kameny, Havajská masáž (Lomi-Lomi), Medová detoxikační masáž, Manuální lymfodrenáž, Breussova masáž, Manuální lifting obličeje, Thajská masáž nohou

Klasická (švédská) masáž

Při této masáži se využívá velká škála hmatů a tahů, které mají blahodárný účinek na masírovaného. Přispívá zejména k obnovení zdraví a správné funkci svalů a kloubů. Doporučuje se pravidelná aplikace této masáže (1–2x týdně) neboť dochází k velice podnětným účinkům na krevní oběh, metabolismus, vylučovací systém i centrální nervový systém. Odstraňuje únavu, stres, nespavost, bolesti hlavy, navozuje příjemné pocity a působí velmi relaxačně. Klasická masáž je prováděna na celé tělo nebo jen na vybrané části (záda, krk, šíje, horní a dolní končetiny...). Klasická masáž je vhodná při přepracovanosti, stresu, bolestech zad.

Masáž proti celulitě a formování postavy

Doporučuje se opakovaná aplikace této masáže, zpočátku kúra 6 až 10 procedur  v rozmezí 3 až 5 týdnů. Poté dle potřeby udržovací, přibližně 1 za měsíc. Tento postup má výborné výsledky nejen v samotném vyhlazení celulitidy, ale také ve formování postavy, ve zlepšení kvality pokožky, v povzbuzení lymfatického systému a v odstranění únavy nohou. Celulitida je vlastně chytré ochranné opatření. Pokud je v našem těle příliš mnoho toxinů, které by mohly kolovat v organismu a poškozovat jej, tělo je přemění na tuk. Podkožní tukové buňky se pak spojují do větších celků, které tlačí proti pokožce, zhoršují její prokrvení a poškozují vazivo. Masáž má svoji specifickou techniku, hmaty a postupy, součástí je nanášení ozónu a aplikace tlakového zábalu pomocí fólie.

Thajská masáž nohou

     Zaměřuje se na chodidla, nárty, nohy až ke kolenům. Kombinuje techniku stimulace energetických drah na sucho, s olejem a pomocí speciálního dřevěného kolíčku. Postupné protahování a stlačování ztuhlých svalů uvolňuje klouby prstů, kotníků, kolene i kyčle. Podpoří správné držení těla, zlepší se prokrvení a výživa kloubů.

Holistická aromamasáž

Při masáži se kombinuje několik vjemů současně. A to dotyku, čichu a psychiky masírovaného. Při aromamasáži se užívají éterické vonné oleje, které se pro účely masáže ředí masážním olejem (nejlépe za studena lisovaným). Tyto éterické oleje působí nejen preventivně, ale i při akutních stavech. Masáž podporuje imunitní systém a blahodárně působí na aktivaci či stabilizaci psychiky masírovaného. Aromatická masáž podporuje zdraví, ulevuje při zátěži a stresu. Zároveň posiluje velice důležitou imunitu organizmu a současně harmonizuje tělesné a duševní pochody, které v organizmu probíhají. Éterické oleje navíc udržují přirozenou rovnováhu pokožky, zlepšují její regeneraci a zlepšují její hydrataci. Při masáži dochází k pronikání účinných látek všemi vrstvami kůže až ke krevním vlásečnicím. Ve vhodném propojení s masážní technikou dochází k naprostému uvolnění a regeneraci masírovaných oblastí. Rostlinné silice v oleji pomohou s uvolněním a svojí vůní masáž zpříjemní. Je nutné se předem seznámit s účinky olejů a vyloučit tak kontraindikace (těhotenství, vysoký krevní tlak apod.). Některé silice jsou fotosenzibilní (citrusy, třezalka) a po vystavení kůže slunečnímu záření mohou na kůži vyvolat barevné změny.

Masáž lávovými kameny (Hot Stones)

Při masáži do těla nádherně prostupuje teplo, které sálá z vyhřátých lávových kamenů. Ty jsou zahřívány a postupně měněny právě tak, aby vydávaly příjemné teplo po celou dobu masáže. Dochází k aktivování energetických drah v těle, což velice blahodárně působí na mysl masírovaného a perfektně uvolňuje ztuhlé svaly. Po provedené masáži se svaly krásně prohřejí a uvolní. Do těla se dostane velká dávka tepla - doporučuje se v chladnějším počasí.

Havajská masáž (Lomi-Lomi)

Masáž má vynikající relaxační a terapeutické účinky. Z tohoto důvodu je vyhledávána zejména jako velice oblíbený způsob odpočinku. Speciální technika z Havajských ostrovů využívá laskavých pohybů dlaní a především předloktí a vyvolává hluboký terapeutický účinek, který vede k odstranění napětí a odbourává stres. Masáž stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, podporuje detoxikaci těla, uvolnění kloubů a odstraňuje bolesti svalů.

Medová detoxikační masáž

Při masáži se pomocí kompresních masérských tahů uvolňují z těla staré usazeniny a jedy až do hloubky tělesných tkání, kde byly usazeny. Jedná se o velice účinnou detoxikační masáž, kde se využívá nenahraditelných léčivých a detoxikačních účinků medu. Masáž je prevencí proti stárnutí, omlazuje a ozdravuje organismus. Med vytahuje škodliviny z těla ven. Masíruje se v oblasti zad, u sportovců jsou to namožená kolena, ramena.

Manuální lymfodrenáž (lymfa=míza)

Lymfa má schopnost odvádět škodliviny z těla, které se hromadí v organizmu ze špatného životního prostředí, nezdravých potravin, alkoholu, léků, stresu apod. Pokud není zajištěn správný lymfatický oběh, dochází k zanášení těla zplodinami metabolizmu a toxických látek které se podílí na nerovnoměrném rozložení vody a tuku. Špatná funkce mízního systému se projevuje únavou, slabostí, vyčerpaností, ale také otoky kotníků nebo dokonce zduřením a bolestivostí lymfatických uzlin. Lymfodrenáž (lymfatická masáž) je zvláštní druh jemné techniky (bez použití masážních olejů), která pomáhá rozproudit mízní systém a tak podporuje tok lymfy. Lymfatický oběh na rozdíl od krevního oběhu nemá "motor" (což je srdce u oběhu krevního). Pohání ho přirozený fyzický pohyb, cvičení, dýchání a masáže. Fungováním lymfy dochází k odstraňování škodlivin - toxických látek a regeneraci organismu. Nelze opomenout i kosmetický účinek především v boji proti celulitidě, která vzniká především z důvodu usazených odpadních látek v podkoží, což má za následek tzv. pomerančovou kůži. Jedna lymfatická masáž sama o sobě mnoho nezmůže, je nutné udělat několik masáží po sobě, aby se nastartoval lymfatický oběh a lymfu dokonale rozproudil na delší období. Také je nutné dodržovat pitný režim a mít dostatek tělesného pohybu. Lymfatická masáž nelze urychlit, lymfa teče svým tempem a chcete-li masáž celého těla je třeba počítat se 2 hodinami. Jedná-li se o masáž problémových partií jako např. nohy + hýždě je třeba počítat min. s 1 hodinou. Nohy se dělají vždy oboustranně  a vždy se napřed musí uvolnit krční mízní uzliny (a to i v případě, že se jedná pouze o lymfatickou masáž nohou). Ihned po lymfatické masáži je vhodné provést kompresi, která nedovolí, aby podkoží opět nasáklo. Na trhu je dostatek stahovacích legín a punčocháčů různé síly komprese. Je vhodné začínat nejprve s podpůrnou kompresí, pokud je dobře snášena můžeme zvyšovat na třídu 1 a 2, které jsou nejvhodnější v boji proti celulitidě. Komprese nesmí nikde škrtit. Nejčastěji se to stává v pase, zákolení nebo pod kotníky. Komprese musí být příjemná a jednolitá.

Breussova masáž a Dornova metoda

Masáž je jemná s regeneračními účinky na páteř. Vyživuje ploténky, zlepšuje prokrvení, výživu i okysličení jednotlivých obratlů. Tato metoda uvolňuje napětí okolo páteře a odstraňuje bolesti zad za použití třezalkového oleje. Breussova masáž může být optimálním doplňkem Dornovy metody, jejíž pomocí jsou obratle a klouby uváděny do správné polohy. Dornovou metodou se účinně zbavujeme fyzických a psychických bloků a především samotné příčiny onemocnění. Po navracení kloubu a obratlů do patřičné polohy klienti pociťují okamžitou úlevu. souvisí to i se zprůchodněním energetických drah. Po provedení ošetření, je dobré nevykonávat fyzickou námahu. Přechodně krátkodobě se může projevit zhoršení stavu, bolesti hlavy, nevolnost apod. Ošetření není prováděno trhnutím. Masér uvolní za spolupráce klienta klouby a ten je vyzván ke každodennímu 5-ti minutovému cvičení před spánkem. Ošetřovaný může pocítit bolest, ta však nikdy nejde přes práh bolesti. Spolupráce ošetřovaného spočívá v plynulém kývání nohou či rukou, či v malém pootáčení hlavy i pomalém naklánění trupu. Metoda pomohla v nemalém počtu k uzdravení obtížně vyléčitelných případů a předešlo se tak i náročným a zajisté riskantním operacím.

Manuální lifting obličeje

Daná metoda byla uznána lékaři z plastické chirurgie za velmi efektivní a účinnou regenerační techniku.

Manuální lifting obličeje je velmi jemná technika, šetrná k pokožce a doprovází ji příjemný pocit hluboké relaxace a vnitřní pohody. Uvolněním svalů v obličeji a zlepšením prokrvení kůže, dochází k regeneraci vazivových a elastických struktur, k zrychlení odvodu odpadních látek, metabolismu a k úbytku podkožního tuku. Výsledkem této speciální techniky je tedy nejen prokazatelně mladší a příjemnější vzhled, ale zároveň dochází i k odbourání stresu, k obnově duševní harmonie, spokojenosti a psychické svěžesti.

Doporučená kúra pro trvalejší efekt je 10 procedur v pěti týdnech, tj. 2x týdně, s odstupem tří dnů pro regeneraci a relax pleti. Dále je vhodná udržovací kúra 1x za měsíc.

Lifting – vyhlazovací masáž dokáže:

  •     krásně vyhladit pokožku
  •      zvyšuje pružnost pokožky
  •      brání vzniku vrásek
  •      zpomaluje stárnutí pleti
  •      dochází k prokrvení, lepšímu dýchání kůže, podporuje regeneraci
  •      dochází k rychlejšímu odplavování odpadových látek
  •      příjemně uvolní, působí tišivě na nervová zakončení
  •      snižuje napětí v obličeji
  •      zvýší vaše sebevědomí a spokojenost

 

Botox PARALYZUJE!

Manuální lifting REGENERUJE!